آموزش حرفه ای قصابی

بوچری (butchery)

آموزش قصابی بخش های گوناگونی دارد امروزه ذبح حیوانات وظیفه اصلی یک قصاب نمی باشد وکار قصاب از زمانی  آغاز می گردد که دام سلاخی شده را از کشتارگاه تحویل می گیرد. باتوجه به اینکه هنوز فرهنگ نگاه به شغل قصابی آنچنان که باید تغییرنکرده است، بنابراین درحال حاضر حرفه بوچری از بازار کار خوبی برخوردار بوده و بهترین فرصت برای انتخاب این حرفه به عنوان شغل می باشد.سوای از اینکه یادگیری آن نقش به سزایی درپیشرفت شغلی افراددرحرفه های دیگرنظیر سرآشپز و شاغلین در سوپر پروتئین ها و …و همچنین سرعت بخشیدن به کارشان خواهدداشت.

آموزش حرفه ای قصابی بوچری (butchery)

آموزش قصابی ( بوچری )

آموزش قصابی شغلی است از زیر مجموعه حرفه صنایع غذایی كه دارای شایستگی هایی از قبیل آماده سازی و نگهداری ابزار قصابی،ذخیره و نگهداری گوشتها و محصولات پروتئینی در فروشگاه،برش گوشت،برش لاشه ی گوسفند به چهار قسمت اصلی،برش قسمت های قدامی لاشه ی گوسفند ،برش قسمتهای خلفی لاشه ی گوسفند ،برش گوشت گوسفند ،برش گوسفند،برش انواع ماكیان،برش انواع ماهی و میگو،آماده سازی محصولات جهت فروش در فروشگاه و ارتباط با مشتری و مدیریت قصابی می باشد و با مشاغلی از قبیل دامپرورها ،قصاب صنعتی كشتارگاهها،مدیران رستوران و هتلها در ارتباط است. 

اهداف دوره آموزشی قصابی

با درنظر گرفتن این موضوع که یک قصاب الزامی برای آشنایی با علم و هنر آشپزی ندارد ولی یک آشپز ملزم به آشنایی کامل و تسلط به حرفه و فنون قصابی است , یک قصاب ماهر و حرفه ای فقط وظیفه برش گوشت به صورت سنتی را ندارد بلکه اطلاعات وی میبایست بسیار گسترده و فراگیران این حرفه می بایست با مفاهیم و فنون مهارتی از قبیل آشنایی و شناخت کامل انواع و نژاد های دام های سبک و سنگین , انواع ماکیان , انواع ماهی ها و دیگر آبزیان , شناخت گوشت ها , تشخیص نوع و کیفیت و تازگی گوشت ها , خواص , تخته کاری و انواع برش گوشت ها و قطعه بندی صحیح و فانتزی کاری , بسته بندی , آماده سازی و مزه دار نمودن مواد اولیه یا مرینیت های متنوع , بیات کردن , ترد کردن , فراوری , خشک کردن , نمک سود کردن , دودی کردن , واقورمه کردن , کنسرو کردن و دیگر موارد مرتبط  با صنعت گوشت و پروتئین ها حیوانی را فراگیرند.

جایگاه شغلی

فراگیران دوره آموزش قصابی حرفه ای می توانند در مراکز گوناگونی که با آماده سازی مواد گوشتی و پروتوئینی سرو کار دارند مانند قصابی در کارخانجات فراورده های گوشتی , قصابی های خصوصی یا زنجیره ای در سطح شهر, تولید و عرضه کنندگان فراورده های گوشتی و پروتوئینی , فعالان دربخش قصابی آشپزخانه های صنعتی و پرسنل بخش قصابی و آماده سازی در رستورانها , پرسنل بخش قصابی هتلها و پرسنل قصابی کترینگ ها به فعالیت بپرداند و با توجه به این موضوع که این دوره ویژه بازار کار طراحی شده براحتی مراحل ارتقا شغلی را سپری کنند

نوع مدرک

آموزشگاه زینو زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای مشغول به کار بوده و امکان ارائه مدرک بین المللی را دارد . پس از شرکت در دوره های آموزشی قصابی ، علاوه بر یادگیری موارد گفته شده شما امکان دریافت مدرک فنی حرفه ای که برای اشتغال به کار در هتل ها ، رستوران ها ، فروشگاه ها و سایر مجتمع های بزرگ مربوط به این حوزه در داخل کشور قابل ترجمه  بوده و برای مهاجرت بسیار مفید است را نیز خواهید داشت.

مدرک کلاس تخصصی بوچری در مجتمع آموزشی مهر مادر و زینو قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین  باعث بیشتر شدن رزومه کاری ومهارتی دانش پذیر گردد. شدن رزومه کاری ومهارتی دانش پذیر گردد.

شرایط برگزاری دوره

در دوره اموزش قصابی، در ابتدا شما با تجهیزات قصابی و لوازمی که به صورت انفرادی برای قصابی نیاز دارید آشنا خواهید شد. تجهیزات قصابی صنعتی نیز عامل مهمی است که در این دوره باید با آن ها آشنا شده و نحوه کار کردن با آن ها را بلد باشید.

مرحله دوم، اشنا شدن با انواع گوشت و قسمت های لاشه در قصابی است. آموزش قصابی گوساله با آموزش قصابی گاو متفاوت است و علت آن نیز تفاوت خواص و مشخصات و خصوصیات انواع گوشت ها است.

به جز این موارد، شما با خواص انواع پروتئین ها نیز آشنا خواهید شد. دوره آموزش قصابی گوسفندی، آموزش قصابی مرغ و قصابی انواع ماهی ها و آبزیان و گوشت سفید در مرحله بعدی است.

مرحله بعد مختص شناخت کیفیت پخت و بهره وری بهینه از انواع مواد گوشتی در قصابی است. قطعه بندی و برش ها در قصابی نیز اهمیت دارد و پس از آموزش بی خس کاری مرغ و گوشت لازم است که با آن ها اشنا باشید.

دانستن شرایط پخت و نگهداری، آماده سازی و آشنا شدن با انواع ادویه هایی که برای پخت گوشت و مرغ به کار می روند و ترکیب ادویه ها و اثری که روی طعم غذا می گذارند، دانستن ترکیب روغن های ارومات و انواع سس ها و چاشنی ها از دیگر مواردی است که دوره آموزش قصابی  به شما آموزش داده می شود.

در پایان آموزش مرینت و طمع دار کردن انواع گوشت گوساله ، گوسفند ، مرغ ، ماهی و سایر آبزیان نحوه چیدمان و دیزاین قصابی فانتزی نیز به هنرجویان آموزش داده میشود.

این پایان راه نیست

آموزشگاه زینو برای تعهد به هدف جامع خود که بالاترین کیفیت آموزشی است . بعد از پایان دوره ، دو جلسه کارآموزی در کارگاه های صنعتی و هتل ها و رستوران های بزرگ را برگذار می کند تا هنرجویان با خیال راحت و آماده ترین شکل ممکن وارد بازار کار شوند .

پشتیبانی دوره نیز توسط اساتید مجرب آموزشگاه برای رفع هر گونه سوال یا ابهام بعد از پایان دوره انجام می شود 

همه شرایط فراهم است تا به بهترین شکل آموزش ببینید و بهترین درآمد را کسب کنید

blank

همین حالا شروع کنید

یرای شروع کافیه ثبت نام کنید

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

در یک تماس تلفنی، سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ آنها را از تیم مشاورین آموزشگاه دریافت کنید.

021-66602526

داخلی 1-3